MEME ESTETİĞİ KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER

MEME ESTETİĞİ KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER

MEME ESTETİĞİ KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Meme estetiği konusunda bilinmesi gerekenler, Günümüzde kadınlar çok çeşitli nedenlerle meme estetiği olmak isterler. Bunun sebebi bazen geçirilen bir kanser sonucunda memelerde oluşan rekonstrüksiyon nedeniyle, doğuştan gelen iki meme arasındaki hacimsel farkın ortadan kaldırılması için, yada emziren kadınların meme hacminde oluşan hacimsel küçülmeler nedeniyle estetik ameliyat olmak isterler.

Meme estetiği konusunda bilmemiz gerekenleri sıralamak gerekirse;Meme cerrahisinde içi sıvı dolu silikon protezler kullanılmaktadır. Operasyon 1 yada 2 saat sürebiliyor. Operasyondan sonra hastanede 1 gün kalınmaktadır. Protez teknolojisi artık çok gelişmiştir. Bilindiği üzere göğüs yuvarlak değildir. O yüzden anatomik şekilli koheziv jel içeren protezlerin kullanımı son zamanlarda çok artmıştır.

Meme estetiği konusunda bilmeniz gerekenler bunlarla da sınırlı değildir. Meme küçültme ve meme dikleştirme en çok tercih edilen operasyonlardandır. Operasyon öncesi hastanın ideal kiloda olmasına özellikle dikkat edilir. Çünkü bu sebeple meme dokusundaki yağ miktarı azalmış olur.

Memede hem sarkıklık hem de hacim kaybı varsa hacmi arttırmak gerekebilir. Eğer hasta ileriki aylarda anne olmayı düşünüyorsa operasyonu ertelemesini tavsiye ediyoruz.

 

 MEME ESTETİĞİ KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir