MAKYAJ ÜRÜNLERİNİZİN ÖMRÜNÜ UZATIN

MAKYAJ ÜRÜNLERİNİZİN ÖMRÜNÜ UZATIN

MAKYAJ ÜRÜNLERİNİZİN ÖMRÜNÜ UZATIN

Makyaj ürünlerinizin ömrünü uzatmak için pek çok alternatif tüyolar bulunmaktadır. Eğer sizde kullandığınız ürünün bitmesini beklemeden yeni ürün almak durumunda kalıyorsanız. Aldığınız ürünü de hemen deneme taraftarı iseniz makyaj malzemelerinin dayanıklılığını artırma yollarını bilmeniz gerekir.

Makyaj ürünlerinin ömrü nasıl uzatılır?

Yüz ve vücut kremleri;

Ellerinizi krem kutusunun içerisine batırmadan önce mutlaka yıkayın. Böylece oluşabilecek bakterilerin önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca krem ihtiyacınızı karşıladıktan sonra mutlaka kapağını hava almayacak şekilde kapatın. Kremler sıcak ve nemli havalarda doku ve koku değişimine neden olarak bozulmalar gösterebilir. Bu nedenden dolayı serin ortamlarda bulundurulması gerekir.

Ojeler;

Ojelerin kapağı işlem bittikten sonra mutlaka sıkıca kapatılmalıdır. Hatta kapatmadan önce eğer etrafına ojeler bulaşmış ise aseton ile silinip öyle kapatılması gerekir. Yoksa açarken zorlanmanıza ve hava alarak bozulmasına neden olabilir

Göz makyaj ürünleri;

Maskalar kullanılırken kesinlikle çalkalanmamalıdır.

Göz kalemleri, eğer arkadaşlar ile ortak kullanılıyorsa mutlaka her kullanımdan sonra uçları açılmalıdır. Göz kalemleri genelde ömrü en uzun olan makyaj malzemeleridir.

Farlar seçilirken krem olanların yerine toz olanlar tercih edilmelidir. Nedeni ise krem olan farların ömrü fazla uzun olmamaktadır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir