MAKYAJ MALZEMELERİ NASIL TAMİZLENMELİDİR?

MAKYAJ MALZEMELERİ NASIL TAMİZLENMELİDİR?

MAKYAJ MALZEMELERİ NASIL TAMİZLENMELİDİR?

Bayanlar olarak makyaj yapmayı oldukça çok sevmekteyiz. Ancak iş makyaj malzemeleri temizlemeye geldiğinde oldukça tembel davranmaktayız. Sağlık için mühim olan bu konuya dikkat çekiyor ve makyaj malzemelerinin nasıl temizleneceği hakkında püf noktaları sizler ile paylaşıyoruz.

Makyaj fırçaları;

Makyajın mükemmel görünmesi için makyaj fırçaları ihtiyaç vardır. İyi bir makyaj fırçası ile uygulanılan güzel bir makyaj sayesinde büyüleyici dokunuşlar yapılabilinir. Makyaj fırçaları 10 gün ara ile uygun bir solüsyon eşliğinde temizlenmelidir. Evde bulunan sıvı sabunlar ile de temizlik sağlanabilir. Yapılması gereken tek şey ılık suyun altında fırçayı eliniz ile ovun ve köpürtün kirlerin nasıl akıp gittiğine şahit olacaksınız.

Makyaj süngerleri;

Makyaj süngerleri, bakterilerin yaşamakta zevk aldığı yerlerden biridir. Bir makyaj süngeri ile yıllardır geçinen kişiler vardır. Süngerlerinizi uygun temizleme solüsyonu ve cımbız ile temizleyebilirsiniz. Temizliği hiç de zor olmamaktadır.

Makyaj çantaları;

Makyaj malzemelerinin yaşam alanı olan makyaj çantaları çok çabuk kirlenebilmektedir. En az ayda bir kere içi boşaltılıp yıkanmalı veya ıslak mendiller eşliğinde temizliği sağlanmalıdır. Makyaj malzemelerinin ve yaşam alanlarının nasıl temizleneceği hakkında bilinen en basit yol su ve sabundur.

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir