MAKYAJ HATALARI

MAKYAJ HATALARI

MAKYAJ HATALARI

Makyaj hataları yapan kişiler belki hata yaptıklarının farkında değillerdir. Ancak dışarıdan çıplak gözle bile bakıldığında pek çok makyajlı kadının tablo misali durduğunu görebiliriz. Her kadın hayatı boyunca 1 kerede olsa mutlaka makyaj hataların da bulunmuştur.

Evet, makyaj içimizdeki ressamı ortaya çıkaran bir mucizedir. Makyaj yaparken dahi olsa, doğruları bulmak için yanlış yollardan gitmek en kestirme yol olmaktadır.

İşte hemen, hemen her kadının yaptığı en büyük makyaj hataları;

  1. Göz kalemi; gözlerin şeklini ortaya çıkaran ve anlam katan en önemli unsurdur. Fakat gözlere kalın çekilmiş bir kalem tamamen bütün çekiciliği yok etmektedir. Doğru kullanıldığında mucizeler yaratan, yanlış kullanıldığında ise istenmeyen görüntülere neden olacak kadar da acımasızdır. Göz kalemini gözünüzün altına kalın şekilde sürerseniz eğer gözleriniz çok küçük görünmesine neden olursunuz.
  2. Allıklar dağıtılmadan bırakılmamalı; çok miktarda allık kullanılmamalı ve dağıtılmadan kesinlikle bırakılmamalıdır. Fırça veya sünger ile allık sürülen alan dağıtılmalıdır.
  3. Kaşlar kalın şekilde doldurulmamalı; kaşlar boyanırken özellikle içleri fazla koyu renk ile doldurulmamalıdır. Bunun yerine hafif kahve tonlarında, fırça ile uygulamalar yapılmalıdır.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir