Kişisel Bakım

Kişisel Bakım

Kişisel bakım günlük, haftalık gibi belli periyotlarla yapılabilir. Fakat dediğimiz gibi bunun ismi kişisel bakım ve insanın kendine özel sorunları olabilir ve bunlara göre günlük olarak bakımını yapıp bu sorunları ile mücadele edebilir. Bu sorunları ele alarak konumuza girelim.

Kişisel bakım içine şüphesiz en çok giren konu kilo kontrolüdür. Kilonuz fazla veya eksik olabilir ve buna çözümler ararsınız. Kilo fazlası bir insanın genel olarak az yemek yiyerek bu sorunu def etmeye çalışması yerine spor yapıp harcadığı kaloriden daha fazla yemek yemesi onu yine kilo almaya yöneltecektir. Kilo almak isteyen kişide daha hareketiz bir hayata girip çok yemesi  en kolay kilo alma yollarından biridir.

Kilonun dışında bir diğer konu ise cilt bakımıdır. Cilt üzerinde bayanlarda genel olarak göz altı torbası ve selüloit gibi cilt sorunları ile yine bazı cilt bakım ürünleriyle başa çıkmak mümkün. Erkeklerde ise genelde sivilce sorunu olabilir. Bunun için bir çok tıbbi malzeme olmasına rağmen bir çok doğal ilaçta sivilce sorununu çözebilir. Bir diğer cilt konusu ile kırışmadır. Gergin yüzler için genelde 30 yaş üstü bayanlar bakıma ihtiyaç duyar ve bunun için yine en güzel yöntem doğal ürünlerdir.

Kişisel Bakım

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir